Probíhající akce

Aktualita

Dotazník

13. 02. 2024 - 31. 12. 2024

Foto Podhorck muzeum kopie

Milí návštěvníci,

chtěli bychom, abyste si návštěvu našeho muzea užili a cítili se u nás příjemně. Váš názor je pro nás velmi důležitý, a proto jsme připravili krátký dotazník. Budeme rádi, když nám po návštěvě zanecháte zpětnou vazbu.

Více informací

Výstava

Desátá Múza. Renesanční básnířka Westonia

11. 04. 2024 - 13. 10. 2024

Westonie portrét repro kniha 470x313

Navštivte výstavu věnovanou Alžbětě Johanně Westonii (1582–1612),
první spisovatelce v dějinách české literatury.


 

Desátá Múza. Renesanční básnířka Westonia

Od: 11. 4. 2024
Do: 13. 10. 2024

 

Alžběta Johanna Westonia (1582–1612), první spisovatelka v dějinách české literatury, vynikala svým vzděláním i básnickou tvorbou. Současníci ji označovali jako druhou Sapfó či desátou Múzu. Pocházela z Anglie, většinu svého života však strávila v rudolfinské Praze. Jako nevlastní dcera slavného alchymisty Edwarda Kelleyho se stala součástí kulturní elity své doby. Skládala latinské verše – byla první a na dlouhou dobu jedinou básnířkou spjatou s českými zeměmi. Přátelství ji pojilo s řadou dalších věhlasných humanistických tvůrců v Čechách i v Evropě.

Výstava se zaměřuje na výjimečný život básnířky Westonie a prostřednictvím novodobých překladů nabízí pohled do jejího díla. Vystaveny jsou latinské originály sbírek Poëmata (1602) a Parthenicon (1610), přičemž první z nich je u nás dochována pouze ve dvou exemplářích. Druhá se v knihovnách vyskytuje o něco hojněji, vystavovaný kus však pochází z rajhradské benediktinské knihovny a nebyl dosud nikde prezentován.

Pozornost bude zaměřena také na renesanční každodennost a vzdělanost. Nebude chybět ani fenomén alchymistů u rudolfínského dvora, v jehož blízkosti se básnířka pohybovala, a přiblížení osobnosti Edwarda Kelleyho. Návštěvníci mohou zhlédnout řadu unikátních exponátů z muzejních sbírek: renesanční nábytek, skleněné nádoby, vitráže, šperky, mince z doby Rudolfa II., hodiny a hodinky nebo dobovou keramiku. Westoniino dílo bude doplněno originály knih slavných českých či evropských humanistických vzdělanců: Tadeáše Hájka z Hájku, Daniela Adama z Veleslavína, Oswalda Crolla či Daniela Heinsia.

 

Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy a tematické přednášky:

18. září 2024

  • 15.00 komentovaná prohlídka výstavy
  • 16.00 přednáška Alchymista Edward Kelley a Westonie (přednáší Mgr. Jiří Šlajsna z Oblastního muzea a galerie v Mostě)

9. října 2024

  • 15.00 komentovaná prohlídka výstavy
  • 16.00 přednáška Rožmberský fraucimor (přednáší Mgr. Milena Hajná, Ph.D., M.A. z NPÚ České Budějovice)

Westonia

Více informací

Aktualita

Prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie

22. 04. 2024 - 30. 09. 2024

Foto Podhorck muzeum kopie

Milí návštěvníci, pro váš komfort jsme pro vás připravili přehled obsazenosti prohlídek kostela Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří.


Prohlídky kostela se konají s výkladem průvodce v počtu od dvou osob.

Pro rezervaci prohlídek kostela pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se s námi spojte telefonicky 731 763 658.

Organizovaným skupinám doporučujeme zajistit si dostatek času před prohlídkou pro nákup vstupenek a ujistit se, že prohlídka může začít včas.

Pro správné zobrazení kalendáře doporučujeme použít prohlížeč Google Chrome.

 

 

Více informací

Výstava

Příroda objektivem Josefa Ptáčka

30. 04. 2024 - 29. 09. 2024

 BM 18

Výstava představuje průřez volnou fotografickou tvorbou tišnovského rodáka Josefa Ptáčka (1945–2023). Ptáček se zajímal o přírodu, krásu krajiny a krajinného detailu, symboliku i fotografickou metaforu. Uvidíte černobílé analogové, ale i barevné digitální fotografie. Součástí je interaktivní zóna pro děti a dospělé.


Josef Ptáček hledal témata pro svoji volnou fotografickou tvorbu takřka výhradně v přírodě. Nejvíce černobílých analogových snímků pořídil v regionu Tišnovska, ale i na svých fotografických výletech v různých koutech republiky. Zajímala ho symbolika, fotografická metafora i krása krajiny a krajinného detailu. V souvislosti s ekologií a ochranou přírody zachycoval i negativní vliv člověka, smrt v přírodě či přírodní pozoruhodnosti. Vždy se snažil o výtvarně dokonalou fotografii, která v lidech dokáže vyvolat emoce. Věrný svému jménu velmi často fotil ptáky, především dravce.

Za téměř půlstoletí své fotografické tvorby připravil desítky výstav s cílem rozvířit diskusi o ochraně přírody a krajiny. Publikoval knihy s příběhy ze života zvířat a lidí s vlastními fotografiemi: Opeřené lovy (2005), Šupinaté toulky (2005) a Koupání s hrochem (20l0). Jako spoluautor se podílel na knihách

Dravci a sokolnictví v ČSSR (1988), Nevinní jako skřivánci (l996), Kraj plný jasu (l997).

Naše interaktivní výstava představí průřez Ptáčkovým celoživotním dílem. Návštěvníka seznámí i s autorem samotným a může tak být vnímána jako určitá forma pocty jeho práce. K vidění budou snímky pořizované na kinofilm, které si sám vyvolával. Uvidíte ale i barevné digitální fotografie. Projdete si také experimentální částí, která odráží Ptáčkovy surrealistické kolorované fotografie.

Výstava nabídne interaktivní zónu, která přiblíží, jak Josef Ptáček pracoval nebo jak náročné je vyfotit a vybrat ten nejlepší záběr. Interaktivní prvky koncipujeme pro děti i dospělé.

 Foto „© Josef Ptáček, soukromý rodinný archiv.“

Nakoukněte:

 

pozvanka online 2

 

Více informací

Expozice

Lapidárium Muzea v Ivančicích na zámku v Oslavanech

01. 05. 2024 - 30. 09. 2024

lapidarium Ivancice v Oslavanech ilustracni 1Expozice umístěná v podzemních prostorách oslavanského zámku představuje soubor kamenných architektonických fragmentů a kamenických prací ze sbírek Muzea v Ivančicích.


Předměty pocházejí z různých časových období od středověku až po 19. století a svým původem se vztahují převážně k Ivančicím a okolí. Velká část kamenných předmětů pochází z 16. století a nese znaky renesančního slohu.

Základ kolekce lapidária byl položen v roce 1903, kdy byla do sbírek ivančického muzea darována středověká kamenná křtitelnice z kostela sv. Petra a Pavla v Řeznovicích, která je dnes jedním z nejzajímavějších exponátů expozice. V průběhu mnoha dalších let postupně do fondu lapidária přibývaly další kamenné artefakty, nejčastěji stavební prvky z historických domů v Ivančicích, které procházely přestavbami nebo byly bourány.

Vedle architektonických fragmentů mohou návštěvníci expozice vidět také náhrobky ivančických měšťanů, památky z místní židovské čtvrti (např. obřadní umyvadla ze synagogy), fragment pranýřového sloupu z ivančického náměstí, ale také další kamenné předměty (hmoždíře, žernovy).

Vystavené exponáty prošly v roce 2017 restaurátorským zásahem. Restaurování kamenných předmětů i vypracování projektu a realizace expozice proběhly s finanční podporou Jihomoravského kraje. Slavnostní otevření expozice proběhlo 25. června 2020.

Zámek Oslavany, Zámecká 1/16, 664 12 Oslavany

Prohlídky

červenec a srpen: út–ne v 11, 13, 15 hodin
květen, červen, září: so, ne a o státních svátcích v 11, 13, 15 hodin

Objednávky skupinových návštěv

tel. 604 108 641, 546 423 283
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vstupné

VSTUPNÉ
 Základní vstupné  30 Kč
 Děti, studenti, senioři  20 Kč
 ZTP  zdarma


plakat lapidarium

Více informací

Výstava

Petr Dillinger (1899–1954). Kresby – grafiky – malby

15. 05. 2024 - 30. 10. 2024

petr dillinger 470x313 vystava v Rajhrade ilustracni fotka

Prohlédněte si výtvarné práce Petra Dilingera, který byl žákem Maxe Švabinského. Navštivte výstavu nazvanou Petr Dillinger (1899–1954). Kresby – grafiky – malby.


Petr Dillinger (1899–1954) představuje v dějinách českého meziválečného a poválečného umění veličinu sice nikoli neznámou, avšak šíře jeho výtvarných projevů nám nedovoluje považovat jej za autora bezezbytku objeveného. Svá nejaktivnější tvůrčí léta spojil Petr Dillinger s Brnem, kde působil jako jeden z prvních pedagogů na nově zřízené Škole uměleckých řemesel. Výtvarnou technikou, v níž se nejvíce zabydlel, byla grafika. V tomto ohledu zůstal věrný svému učiteli Maxu Švabinskému – a také v tíhnutí k realistické formě výtvarného sdělení. Od druhé poloviny dvacátých let však Dillinger začal ve své tvorbě uplatňovat zcela osobitý, nezaměnitelný styl založený na poetizaci všedních motivů, jako jsou práce a odpočinek, příměstská krajina nebo specifické ztvárnění ženské figury.

Impulsy k uspořádání výstavy Dillingerových děl byly především dva. Prvním je životopisné datum – v letošním roce si připomínáme 70 let od autorova úmrtí, druhým je potom okolnost významné sbírkové akvizice. V loňském roce získal rajhradský Památník písemnictví do svých sbírek podstatnou část autorovy výtvarné pozůstalosti. Jádro výstavy tak tvoří výběr z několika tisíc položek, které tento fond zahrnuje. Výstava představuje průřez Dillingerovou tvorbou – vedle grafik jsou zde prezentovány i málo známé kresby či kresebné návrhy, stejně jako olejomalby, které laskavě zapůjčila autorova rodina. Vedle volné tvorby výstava zahrnuje i zakázková díla, například exlibris, knižní ilustrace či návrhy diplomů.

Prohlédněte si fotky z výstavy:

Více informací

Výstava

Jiří Sobotka: Před bouří se skrýt

15. 05. 2024 - 31. 08. 2024

sobotka vystava ilustracni foto 470x313

Zastavte se na výstavě prací Jiřího Sobotky nazvané Před bouří se skrýt. Brněnský umělec představuje svoji novou tvorbu inspirovanou historickým prostředím vily a dramatickým osudem jejích majitelů na počátku 2. světové války. Výstavu najdete ve schodišťové hale vily, jeden objekt je také na mlatové ploše na zahradě. Zhlédnutí výstavy (části ve vile) je součástí běžné prohlídky, nic navíc se neplatí. Vstup na zahradu je volný.


Jiri Sobota plakat

Podívejte se na fotky z výstavy a z její vernisáže:

Více informací

Výstava

PRINCEZNA. POHÁDKA – IMAGINACE - UMĚNÍ

18. 05. 2024 - 27. 10. 2024

Vítejte v kouzelném světě pohádky! Výstava je věnována jedné z nejoblíbenějších pohádkových postav, princezně, a kouzelnému světu pohádky, který obývá. Vstupte s námi do příběhů plných nebezpečí, odvahy, laskavosti i kouzel, kde dobro nakonec vždycky zvítězí.

web 1


Výstava vás provede díly z oblasti výtvarného umění, literatury, loutkového divadla i filmu, představí však i artefakty patřící skutečně žijící pravěké princezně. Prohlédnout si můžete originální červánkové šaty naší nejslavnější Popelky v podání Libuše Šafránkové nebo ukázku němého filmu se stejným námětem natočeného roku 1929. Z výtvarných děl se můžete těšit například na nádherné ilustrace pohádkových knih Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena v podání významných ilustrátorů Artuše Scheinera, Václava Karla a dalších. Nechybí ani díla předních českých umělců v podání Josefa Lady, Viktora Preissiga, Hanuše Schwaigera nebo Jana Preislera. Výstavu doplňují také vzácné vyřezávané marionety dvorních dam a šlechtice v překrásných kostýmech i rodinné, téměř sto let staré, divadlo s loutkami podle návrhu Mikoláše Alše.

Nedílnou součástí výstavy je dětská linka, která malé návštěvníky zavede až do imaginativní herny podněcující představivost a fantazii nevšedním způsobem. Nechte se spolu s dětmi unést pohádkovým světem a seznamte se s princeznou z pohádek.

Více informací

OZNÁMENÍ

Máme otevřeno BEZ OMEZENÍ

18. 05. 2024 - 31. 12. 2024

mohyla miru ilustracni foto 470x313

Areál Památníku Mohyla míru je pro návštěvníky otevřený BEZ OMEZENÍ
- včetně expozice a kaple.

Těšíme se na VAŠI návtěvu!

Více informací

Výstava

PRVNÍ V ZEMI. Moravští hejtmani, místodržitelé a prezidenti na prahu moderní doby

13. 06. 2024 - 15. 10. 2024

prvni v zemi ilustracni fotka 470x313

Nenechejte si ujít výstavu První v zemi. Moravští hejtmani, místodržitelé a prezidenti na prahu moderní doby. Seznamte se osobnostmi jako Jan Černý, Jaroslav Mezník, Felix Vetter a dalšími, kteří stáli v čele státní správy i zemské samosprávy na Moravě v období od 90. let 19. století do 40. let 20. století.

Výstava je přístupná v rámci běžné prohlídky v otevírací době vily. Nic navíc návštěvníci neplatí.

Výstava se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha, rodin Mornstein-Zierotin a Thienen-Adlerflycht.


Prvni v zemi plakat

Prohlédněte si fotografie z vernisáže výstavy:

 

Více informací

Výstava

Fotografie skupiny EPOS

14. 06. 2024 - 29. 09. 2024

epos vystava ilustracni fotka 470x313

Potěšte se originalitou a kreativitou fotografií z produkce členů brněnské fotografické skupiny EPOS. Přijďte na výstavu jejich tvorby!

Brněnská fotografická skupina EPOS vznikla na jaře roku 1967, vytvořili ji fotografové Jiří Horák, Rostislav Košťál, František Maršálek a Petr Sikula.

Foto: František Maršálek


Autoři se zpočátku, po vzniku skupiny EPOS na sklonku šedesátých let, věnovali dokumentárním fotografiím s náměty ze všedního života či krajiny. K většímu sjednocení a definici skupinového stylu došlo na počátku sedmdesátých let, kdy se důraz jednotlivých tvůrců přeorientoval na komponované scény. Tvorba skupiny EPOS tak bývá někdy označována jako „nová vlna aranžované fotografie“, kdy autoři pracují na principu inscenace reality v plenéru. Na snímcích se objevuje velkoměstské prostředí nebo průmyslové stavby, často v kontrastu s okolní přírodou, popřípadě s jednou nebo více postavami. Výstava záměrně neodděluje tvorbu jednotlivých autorů, jejich fotografie, stejně jako atmosféra a inspirace, se prolínají. Celistvý dojem z tvorby skupiny EPOS umocňuje i kurátorský přístup autora výstavy Ludvíka Pečínky, který akcentuje komunikaci prostřednictvím obrazu a naopak potlačuje psané sdělení. Shody a rozdíly v tvorbě jednotlivých fotografů tak může každý divák-vnímatel rekonstruovat po svém. Výstava bude otevřena do 29. září.

Leták 104x150mm

Více informací

Výstava

Porta coeli_vize

18. 06. 2024 - 27. 10. 2024

web arch

Porta coeli_vize je výstava diplomových prací studentů FAST VUT v Brně na téma obnovy historických objektů. Projekty a modely představí alternativní využití areálu cisterciáckého kláštera v Předklášteří.


V současnosti klášter stále obývají řádové sestry, několik hospodářských budov slouží i dnes správě klášterních statků a část objektů je pronajímána. Některé z nich na své budoucí využití teprve čekají, například monumentální barokní sýpka nebo navazující stavení původního pivovaru se sladovnou.

Studenti oboru architektura na FAST VUT v Brně na ulici Veveří se ujali v rámci svých diplomových prací v letech 2022 až 2024 celkové analýzy současného stavu areálu a neotřelým způsobem navrhli proměnu objektů, jejich oživení a funkční provázání. Bývalou sýpku přetvořili v hotel s restaurací a kavárnou i bohatým zázemím pro relaxaci. Provozně ji propojili s bývalým ovčínem upraveným pro multifunkční využití vhodným pro konference, svatby nebo vánoční trhy. V areálu vznikly prostřednictvím studentských prací i drobné soudobé přístavby či novostavby zamýšlené jako základní umělecká škola, školka či prostor pro rozjímání.

Přijďte si prohlédnouti studentské vize a přesvědčit se, jak se dá s historickými objekty pracovat. 

Nakoukněte k nám:

 

pozvanka online

Více informací

Výstava

Claudi Ondok: Tváře muklovského Vatikánu

27. 06. 2024 - 29. 09. 2024

Claudi Ondok

Výstava portrétů inspirovaná vzpomínkovým textem Muklovský Vatikán, jehož autorem je Josef Petr Ondok, katolický kněz vězněný v letech 1951–1963. Ve svých pamětech se autor vrací k letům stráveným postupně na Mírově, v Jáchymově, Leopoldově a ve Valdicích, navzdory tíživé situaci však jeho svědectví vyniká nadhledem, smyslem pro humor a důrazem na líčení četných setkání a navázaných přátelství s obdobně postihovanými osobnostmi.


Díky tomuto akcentu jsou jeho memoáry prosycené nadějí a pozitivním poselstvím, aniž by však bylo relativizováno zlo, které osudy těchto osob propojilo.

Textem Muklovský Vatikán se nechala inspirovat výtvarnice Claudi Ondok, vlastním jménem Barbora Pavelková, která od J. P. Ondoka převzala i část svého pseudonymu. Autorka vytvořila cyklus portrétů perzekuovaných katolických osobností a vtiskla mu název Tváře muklovského Vatikánu.

V paralele s Ondokovým textem obrazy vynikají barevností, expresivitou a citem pro osobitost portrétovaného člověka. Setkat se lze například s portréty A. Opaska, R. Vackové, A. Kajpra, J. Zvěřiny, J. Rybáře, F. Lízny, Z. Renče nebo J. Zahradníčka. Nyní je tento cyklus k vidění v refektáři rajhradského kláštera, výstava potrvá do 29. září 2024.

Podívejte se na fotky z výstavy:

Více informací

Letní kino

Letní kino v zahradě

29. 06. 2024 - 30. 08. 2024

letni kino Art 2024

Také letošní léto bude v zahradě vily Löw-Beer Kino Art promítat artové snímky, letní hity i klasiky. Projekce budou začínat po setmění, tedy v červnu a červenci ve 21.30, v srpnu se začátky posunou na 21.00. Začínáme v sobotu 29. června 2024 snímkem Wima Wenderse Dokonalé dny.

Vstupenky koupíte online na webu Kina Art nebo přímo na místě před promítáním.


Kino Art prodává online 100 míst k sezení, které máte v případě online vstupenky zajištěno, musíte však dorazit alespoň 15 min před začátkem projekce. Zbytek vstupenek se prodává na místě buď na deku/vlastní sezení, nebo na zbylá místa. Pro prodej na místě platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív sedí.
Více informací na www.kinoart.cz.

Více informací

Událost

Dopravní komplikace v okolí rajhradského kláštera

01. 07. 2024 - 20. 12. 2024

oprava Pitrova mostu

Příjezd do Památníku písemnictví na Moravě od Rajhradu bude v termínu 1. 7. – 20. 12. 2024 uzavřen. Příčinou je generální rekonstrukce historického Pitrova mostu vedoucího k benediktinskému klášteru.

Pěší návštěvníci mohou využít značenou obchůznou trasu po ulici Komenského, pro auta a autobusy je stanovena objížďka po silnicích č. II/425, II/416 a III/41614 přes obce Holasice, Vojkovice, Blučina, Opatovice a Rajhradice.


 

Více informací naleznete na stránkách města Rajhrad: rekonstrukce historického Pitrova mostu začne v červenci 2024 • Město Rajhrad

Mapa objízdných tras zde: Rozvržení1 (rajhrad.cz)

Za vzniklé komplikace se návštěvníkům omlouváme!

Více informací

Aktualita

Je nám 95

04. 07. 2024 - 31. 08. 2024

95 web

V zasedací síni tišnovské radnice bylo 26. 6. 1929 založeno Podhorácké muzeum. Letos slavíme už 95 narozeniny!


Přestože už pomalu odpočítáváme stovku, rozhodli jsme se kulatiny připomenout. Po celé prázdniny si v chodbě můžete prohlédnout naše nejstarší inventární knihy, je to základ muzejní evidence. Obsahují seznamy vůbec prvních předmětů, které tvořily muzejní sbírku. Systém zápisů, který muzejníci používali možná už v meziválečném období, dodržujeme dodnes. V původních knihách najdete inventární čísla, někdy i datum akvizice, popis nebo nákres předmětu, jeho původ a způsob, jakým se dostal do muzea. A taky spoustu zajímavých poznámek…

O historii našeho muzea si můžete přečíst na našich stránkách: https://predklasteri.muzeumbrnenska.cz/cz/muzeu/historie-muzea

Ze staré přírůstkoév knihy:

Více informací

Výstava

SVĚDCI ZAPOMENUTÝCH ČASŮ

20. 07. 2024 - 30. 03. 2025

svědci

Nahlédněte s námi do historie Šlapanic prostřednictvím procházky po jeho hlavním náměstí – prostoru, který má v sobě vepsané stopy dějin města. Výstava k příležitosti 90. výročí založení muzea.


Výstava Svědci zapomenutých časů vás zavede do historie města prostřednictvím budov, které stojí (nebo v minulosti stály) na hlavním náměstí, spolu s předměty ze zdejších muzejních fondů, z nichž mnohé se dostaly do sbírek už krátce po založení muzea. Přijďte si prohlédnout sochy z někdejšího paulánského kláštera, faksimile rukopisu popisujícího boj s loupežníky ve šlapanickém kostele či monumentální kamenný znak z někdejší scholasterní sýpky. Připomeňte si budovu dívčí školy, Poulíkův obchod či původní podobu orlovny.

 

Více informací
vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru
Památník

Mohyla
míru

více informací
podhoracke muzeum

Podhorácké
muzeum

Klášter Porta coeli
více informací

Muzeum
v Ivančicích

Lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum ve
Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
pamatnik pisemnictvi

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas icom prague 2022 top jizni morava IDS - JMK partner kudy z nudy partner webarchiv

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.

Informace o cookies

Když kliknete na "Přijmout všechny soubory cookie", poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.