Zásady edukace

Čím se řídíme při přípravě našich edukačních programů? Přečtěte si pět zásad muzejní edukace Muzea Brněnska.

Edukační činnosti našeho muzea je…

  • …otevřená. Nabízíme, připravujeme a přizpůsobujeme edukační formy přístupné všem návštěvníků bez ohledu na věk, vzdělání, rasovou a etnickou příslušnost a s přihlédnutím ke specifickým potřebám.
  • …cílená. Edukační aktivity nepřipravujeme nahodile, vždy se soustředíme na konkrétní cílovou skupinu a na základně konkrétních vzdělávacích cílů.
  • …týmová. Edukace nemůže vznikat bez koordinace úsilí řady pracovníků, vzhledem k organizační struktuře muzea jsou významnou a nedílnou součástí výchovně-vzdělávací práce průvodci.
  • …aktivní. Návštěvníky vnímáme jako aktivní participanty a partnery, kteří se podílejí na konstruování vlastního vědění. Podporujeme tvorbu vlastních názorů, postřehů a otázek.
  • …objektová. Muzejní edukaci připravujeme v souladu vůdčími paradigmaty muzejní pedagogiky jako edukaci muzealitou. Středobodem přípravy a realizace je proto práce s muzeálií na základě kvalitně provedeného výzkumu odborných pracovníků – kurátorů.

Chcete vědět více? Stáhněte si naši vzdělávací strategii zde /proklik na PDF soubor/  nebo kontaktuje muzejní pedagožku na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru
Památník

Mohyla
míru

více informací
podhoracke muzeum

Podhorácké
muzeum

Klášter Porta coeli
více informací

Muzeum
v Ivančicích

Lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum ve
Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
pamatnik pisemnictvi

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.