Zaměstnanci Muzejní a benediktinské knihovny

Mgr. Jiří David, Ph.D. Bc. Eva Hofírková, DiS.
vedoucí knihovny, odborný knihovník knihovnice
tel. 544 544 284 tel. 544 544 286
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nikol Sotolářová, DiS.
knihovnice
tel.: 544 544 285
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Digitální knihovny

Knihovna Muzea Brněnska zpřístupňuje své fondy prostřednictvím digitálních knihoven Kramerius a Manuscriptorium. Pod následujícími odkazy naleznete virtuální sbírky vytvořené v prostředí těchto knihoven, které obsahují vše, co bylo z námi spravovaných fondů dosud digitalizováno.

  • digitalizované tituly z fondu monografií a periodik muzejní knihovny jsou zpřístupněny v databázi Kramerius 4 Moravské zemské knihovny v Brně.
    Upozornění: Dokumenty podléhající autorské ochraně jsou v plné verzi přístupné pouze na počítačích umístěných na pobočkách Muzea Brněnska nebo v Moravské zemské knihovně.
  • rukopisy a staré tisky Knihovny Benediktinského opatství v Rajhradě jsou průběžně zveřejňovány v databázi Manuscriptorium.

Přehled digitalizovaných monografií a periodik z muzejní knihovny naleznete také v Registru digitalizace, odkazy na veškeré digitální dokumenty průběžně doplňujeme i do elektronického katalogu.

V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte prosím Knihovnu Muzea Brněnska (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Digitální knihovny

Knihovna zpřístupňuje část svých spravovaných fondů v plné verzi prostřednictvím několika digitálních knihoven.

Digitalizované tituly monografií a periodik z fondu Knihovny Muzea Brněnska jsou zpřístupněny prostřednictvím virtuální sbírky v prostředí Digitální knihovny Moravské zemské knihovny v Brně. Sbírka obsahuje převážně knihy moravských autorů (J. Mahen, P. Bezruč, F. Halas aj.), dále tituly regionální vlastivědné literatury, nářeční literatury a napoleonika. Z periodik se jedná převážně o moravské literární časopisy, obecní zpravodaje nebo ročenky muzejních a školských institucí.

Tituly ze Sbírky rukopisů a prvotisků, jež tvoří součást Knihovny Benediktinského opatství Rajhrad, jsou přístupny na dvou místech.

Sbírka map a atlasů z Knihovny Benediktinského opatství Rajhrad byla digitalizována ve spolupráci s Výzkumným ústavem geodetickým, topografickým a kartografickým, v.v.i., a je zpřístupněna v rámci portálu Chartae antiquae.

rukopis1 rukopis2 rukopis3

 

 

vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru
Památník

Mohyla
míru

více informací
podhoracke muzeum

Podhorácké
muzeum

Klášter Porta coeli
více informací

Muzeum
v Ivančicích

Lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum ve
Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
pamatnik pisemnictvi

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.