Výstava
Podivuhodný život sira Dukese
Zažil podivuhodná dobrodružství.
Zvládl několik oborů a uspěl v nich.
Sir Paul Dukes byl špičkový britský špion.
A také úspěšný spisovatel, hudebník, skladatel, propagátor jógy či tanečník.
V roce 1939 pátral v protektorátu po Alfredu Löw-Beerovi.
Neuvěřitelný, ale skutečný život představuje výstava Piruety sira Paula Dukese.
Koledu, kterou sir Dukes napsal, poslouchejte tady.
Na stránku o siru Dukesovi na facebooku se podívejte tady.
OZNÁMENÍ
DOČASNÉ UZAVŘENÍ EXPOZICE!!!
Vážené návštěvnice, Vážení návštěvníci,
z důvodu probíhající rekonstrukce
je expozice Památníku Mohyla míru
do odvolání uzavřena.
Kvůli probíhajícím pracím je mimo provoz
také kavárna a nejsou přístupné toalety.
Navštívit je možné kapli, a to po předchozím
telefonickém objednání na tel. č. 720 049 794.
Kaple je přístupná denně kromě pondělí od 9.00 do 15.30.
Výstava
Obrazy Luisy Kasalicky a Siegfrieda Zaworky
Ve schodišťové hale vily Löw-Beer v Brně vystavují své obrazy rakouští umělci Luisa Kasalicky a Siegfried Zaworka.
Přijďte se podívat. Výstavu si prohlédnete v rámci běžného prohlídkového okruhu. Nic navíc neplatíte. Výstava je přístupná vždy v otevírací době vily.
Rakouská umělkyně s českými kořeny Luisa Kasalicky tvoří díla, která se nacházejí na pomezí instalace, malby a sochařství a kombinují konstruktivistické stylistické prvky s prvky baroka. Ve své aktuální tvorbě se již zaměřuje pouze na malbu a na obrazech spolupracuje se svým partnerem Siegfriedem Zaworkou. Díla vzniklá vzájemnou spoluprací těchto dvou umělců, která reagují na historickou paměť a secesní architekturu místa, se představují ve schodišťové hale vily poprvé.
Výstava
Milování v přírodě
Netradiční přírodovědná výstava Milování v přírodě je věnována tématu rozmnožování v živočišné říši. Představuje, jak si živočichové hledají ideální partnery, k čemu je dobrý pohlavní dimorfismus a mnohé další.
Doplněna je o interaktivní a herní prvky, dětskou linku nebo terária se zvířaty.
Výstava je převzata z Vlastivědného muzea v Olomouci.
Výstava
Šelmy české krajiny
Na výstavě Šelmy české krajiny uvidíte téměř všechny zástupce tohoto rodu žijící u nás, od nejmenší lasice kolčavy po medvěda hnědého, chybět nebude ani vlk či rys.
Dozvíte se, proč jsou šelmy důležité pro ekosystém, jestli se jejich jídelníček skládá pouze z masa, že hermelín není jen sýr a spoustu dalších zajímavostí.
K výstavě je připravena dětská linka i doprovodné programy pro školy.
Výstava
Pod křídly andělů... aneb betlémy
Navštivte výstavu s betlémářskou tematikou
s názvem Pod křídly andělů.
Součástí výstavy je andělská herna pro děti.
Podrobnosti o výstavě Pod křídly andělů: Z bohatých sbírkových fondů třebíčského Muzea Vysočiny k nám doputovala malá kolekce tzv. skříňkových betlémů, doplněna o papírová tabla Muzejního spolku Třebíč s vystřihovanými figurkami, dále o soubor dřevěných postaviček Metoděje Floriana či vyřezávaný betlém Romana Galeka. Prezentovány budou též figurální sochy a sošky Panny Marie, Josefa a Ježíška, také z hlediska etnografické vyobrazení různé druhy nádobí, podmaleb na sklo, perníkové formy a jednotlivé komponenty pro stavbu betléma (jeskyně, hrady, mlýn). K vidění budou předměty sbírkového charakteru z Muzea v Ivančicích, Podhoráckého muzea v Předklášteří, Muzea ve Šlapanicích a v neposlední řadě z Vrbasova muzea ve Ždánicích. Pro malé návštěvníky bude připravena tvořivá Andělská herna s mnohými loutkami, zapůjčenými z brněnského Divadla Radost. Nezapomeňte v hektickém čase přijít do Památníku písemnictví na Moravě a dopřát si chvíle klidu, rozjímání a radosti, a to vše až do konce února příštího roku.
Výstava
Karel Krejčí, Oldřich Rosenbaum: přátelství, osudy, výtvarná tvorba
Navštivte fotogalerii výstavy ZDE.
Výstava představuje výtvarnou tvorbu a osudy dvou tišnovských osobností - Oldřicha Rosenbauma (1891-1942) a Karla Krejčího (1893-1972). Spojovalo je přátelství, pedagogické působení na tišnovském gymnáziu v období 1. republiky a také výtvarná činnost.
Oldřich Rosenbaum se zaměřoval na portrét a scény z rodinného života, ale je znám také jako tvůrce loutek pro divadlo tišnovského Sokola nebo talentovaný klavírista.
Malby Karla Krejčího, jinak také jednoho ze zakladatelů Podhoráckého muzea a pozdějšího ředitele Obrazárny Moravského zemského muzea, čerpaly náměty z přírody a z rodného Boskovicka. Kromě nesporných výtvarných kvalit mají jejich díla význam také jako svědectví jednoho období kulturní historie města Tišnova.
Výstava
VE SLUŽBĚ - Z historie četnictva a jihomoravské policie
Nahlédněte do světa přileb četníků z první republiky, policejních řetízků, historických pušek a pistolí a zároveň do současné, moderní policejní práce. Přijďte na výstavu VE SLUŽBĚ - Z historie četnictva a jihomoravské policie.
- V galerii Celnice v zahradě vily Löw-Beer v Brně.
- Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.
- VSTUP VOLNÝ!
Výstava vznikla ve spolupráci Klubu policejní historie, Policie České republiky, Technického muzea v Brně a Muzea Brněnska.
Výstava
Co rok dal
Prohlédněte si tradiční výstavu nových přírůstků do muzejních sbírek
nazvanou Co rok dal.
Výstava
Hračka v dřevě ukrytá
Fotogalerii z výstavy naleznete ZDE.
Přijďte poznat kouzelný svět dřevěných hraček. Co všechno může být zakleto do dřevěného špalíčku? Jaké druhy dřeva jsou nejlepší k vysoustružení koníka a panenky? Z jakých přírodních materiálů se v minulosti připravovaly barvy?
Výstava vás zavede do rozmanitých koutů naší země, kde se dřevěné hračky tradičně vyráběly již před staletím. Každá z těchto národopisných oblastí vtiskla dřevěné hračce jedinečnou podobu. Poznáte, čím jsou originální hračky z Krušnohoří a proč se na Valašsku hračky udily v peci. Prohlédnete si také dřevěné hračky vytvořené podle návrhů slavných českých umělců z přelomu 19. a 20. století a možná i zavzpomínáte na hračky, které si můžete sami pamatovat z dob svého dětství.
UDÁLOST
Komentovaná prohlídka expozice
Projděte si expozici Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé s jejím spoluautorem Mgr. Radkem Slabotínským, Ph.D. - zúčastněte se její komentované prohlídky.
- ve středu 13. prosince 2023 od 17 hodin ve vile Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (sraz účastníků prohlídky v prostorách pokladny vily)
- rezervace nutná: 537 026 208 (v otevírací době vily) nebo kdykoli na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
- pouze za běžné vstupné
Událost
Křehká krása zimy
Děti, rodiče, přijďte si vyzkoušet výrobu podmaleb na sklo. Navštivte workshop nazvaný Křehká krása zimy, který je doprovodným programem k aktuální výstavě Pod křídly andělů!
- V sobotu 16. 12. 2023 od 10 hodin v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě.
- Program trvá 90 minut.
- Určeno pro děti všech věkových kategorií.
- Cena: 35 Kč za dítě, doprovod zdarma.
- Nutná je rezervace na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
UDÁLOST
Večerní prohlídky jsou zpět!
Chcete letos darovat zážitek? Nemusíte chodit daleko, v Muzeu ve Šlapanicích jsme si pro Vás připravili lahůdku. Večerní prohlídky výstav Šelmy české krajiny a Milování v přírodě. Připravena je varianta pro rodiny s dětmi i odvážné dospělé. Termínů není moc, tak raději neváhejte.
A co přesně můžete od prohlídky čekat?
Napětí. Smích. Údiv.
Muzeum budete mít jen pro sebe a budete jím procházet v naprosté tmě, jen za svitu baterek. Rozhodně se ale nebudete jen koukat. Zažijete, jaké by to bylo potkat v temném lese vlka, poodhalíte život lišek v norách a spolu s ježky produpete noc až ke svítání.
Poukázky na zážitkové prohlídky si můžete koupit na pokladně muzea až do 30. 12. 2023.
Termíny:
8. 1. 2024 v 17:00
10. 1. 2024 v 18:30
11. 1. 2024 v 18:30
12. 1. 2024 v 18:30
Cena: 500 Kč/skupina (4–8 osob)
Délka prohlídky: 90 minut Rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 702 205 295